Ubezpieczenie

Alternatywna trasa rowerowa Warszawa - Gdańsk

Nowa oferta ubezpieczenia rowerzystów: Pewnie na Rower

Często pytacie nas o ubezpieczenie przed wyjazdem Zieloną7. Długo szukaliśmy ciekawego rozwiązania, które obejmowało by zarówno NNW, OC jak i ubezpiecznie samego roweru – od kradzieży czy zniszczenia.

Pewnie na Rower, polisa dla rowerzystów od PZU

Pewnie na Rower to wszechstronna ochrona w PZU dla Ciebie i Twojego pojazdu – łączy w sobie cztery ubezpieczenia: odpowiedzialności cywilnej (OC), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), od kradzieży i zniszczenia (casco) oraz ubezpieczenie bagażu. Zakres ochrony dobierzesz samodzielnie wedle Twoich potrzeb.

Polisę wykupisz przez internet w kilka minut: zarówno kalkulacja składki, złożenie wniosku i opłacenie ubezpieczenia odbywają się online.

Ubezpieczenie zawierasz na wybrany przez Ciebie okres: 7 lub 12 miesięcy. Oferta ubezpieczenia rowerzysty Pewnie na Rower to także 4 warianty terytorialne: ochroną możesz objąć aktywność na terenie Polski, USA i Kanady i całego świata.

Oblicz składkę klikając tutaj

Co daje jest polisa NNW ? 

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to polisa, która zapewni Ci finansowe wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu doznanego podczas jazdy na rowerze.

Odszkodowanie wypłacane jest m.in. w przypadku:

  • trwałego uszczerbku na zdrowiu
    np. złamania nogi lub wybicia zęba, ubezpieczyciel wypłaci środki nawet za 1% uszczerbku orzeczonego przez lekarza
  • uciążliwego leczenia
    np. w razie operacji lub hospitalizacji powyżej 5 dni
  • nabycia przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych
    np. kul ortopedycznych

Co daje ochrona OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie szkód, które wyrządzisz osobie trzeciej lub jej mieniu. Co to oznacza w praktyce? Odszkodowanie zostanie wypłacone np. gdy spowodujesz wypadek, zarysujesz samochód, wjedziesz w pieszego.

Złóż wniosek  klikając tutaj

Ubezpieczenie roweru

Casco to ochrona w razie kradzieży lub uszkodzenia roweru. Pojazd ubezpieczysz nawet do sumy 20 tys. zł. Polisa działa zarówno w razie kradzieży z zamkniętego pomieszczenia (np. piwnicy lub garażu) jak i z ulicy.

Ubezpieczyciel wymaga jedynie podstawowych zabezpieczeń: w przypadku pomieszczenia wystarczy zamek lub kłódka wielozastawkowa; w przypadku rowerów do 3 tys. zł zapięcia na linkę, stalową, spiralną, pancerną, łańcuchy z zamkiem, zapięcia kabłąkowe z zamkiem lub zabezpieczenia składane; dla rowerów powyżej 3 tys. łańcuchy z utwardzanej stali o grubości min. 8 mm z zamkiem, zapięcia kabłąkowe ze stali z podwójnie blokowanym zamkiem ze stali specjalnie hartowanej lub zabezpieczenia składane o grubości min. 5 mm.

Ubezpieczenie bagażu

Ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie bagażu podróżnego znajdującego się pod bezpośrednią opieką ubezpieczonego, w tym: wskutek wypadku i rabunku.

Oblicz składkę —>Ubezpieczenie można wyrobić klikając tutaj <—

Dokumenty:

Ogolne_warunki_ubezpieczenia

Postanowienia_do_ubezpieczenia_casco