Rajd Konopie leczą trasą Zielonej 7

Alternatywna trasa rowerowa Warszawa - Gdańsk

Rajd Konopie leczą trasą Zielonej 7

20 lutego, 2018 Blog 0
Konopie leczą

W 2016 roku odbył się wyjątkowy przejazd trasą Zielonej 7.

Rajd Konopie Leczą zainspirowały działania organizacji The Medical Cannabis Bike Tour Foundation, członkowie której swoje pierwsze kilometry pokonali w 2012. W pierwszej edycji wzięło udział 2 rowerzystów, a w roku 2015 już 80. Udało im się zebrać imponującą kwotę 250.000 euro. Dochód ma sfinansować przełomowe badania kliniczne z wykorzystaniem kannabinoidów.  Są to związki zawarte w konopiach -THC oraz CBD) jako potencjalne lekarstwo dla chorych na raka mózgu.

Celem polskiej edycji jest legalizacja medycznej marihuany, która sprawiłaby, że ten roślinny lek będzie dostępny ze wskazania lekarskiego, a przy tym tani i odpowiedniej jakości.

Jest coraz więcej doniesień naukowych, badań klinicznych i laboratoryjnych, potwierdzających skuteczność medycznej marihuany i jej pochodnych (oleje, maści, napary, wyciągi, tabletki).

Leczą one i/lub przynoszą ulgę w wielu chorobach, a także w opiece paliatywnej, po chemioterapii, w chronicznym bólu. Potrafią opóźnić postęp tak groźnych chorób jak Alzheimer czy Parkinson, a nawet niektórych nowotworów. Terapia cannabisowa jest przy tym bezpieczna, a jej skutki uboczne są niewielkie.
Zależy nam na edukacji i budowaniu świadomości społecznej.

Zapraszamy na stronę internetową rajdu: http://rajd.konopielecza.pl