TRASA

 • I Etap – Warszawa- Sochocin (70 km)

  Charakterystycznym elementem tego fragmentu trasy jest przeprawa przez mostami w Nowym Dworze Mazowieckim przez dwie rzeki – Wisłę, a potem Narew. Mamy możliwość cieszyć oczy i duszę pięknem obu tych rzek i podziwiania ich rozlewisk.

 • II Etap – Sochocin- Mława (70 km)

  Na tym etapie trasy pojawiają się już typowe dla mazurskiego krajobrazu takie elementy jak przydrożne aleje drzew i zabytkowe cmentarze usytuowane przy drogach. Trasa wiedzie między innymi przez Mławę. Jednym z wielu znajdujących się tam zabytków warty obejrzenia jest tam Kościół Parafialny Św. Trójcy z 1477, jak również ratusz miejski z XVII w.

 • III Etap – Mława- Grunwald (50 km)

  Z Mławy wyruszamy w drogę prosto w kierunku Pól Grunwaldu. Oczywiście największa atrakcję tego regionu jest Pole Bitwy – Grunwald, w którym w 1410 r. wojska polsko-litewskie pokonały krzyżaków. Ciekawostką, o której warto wspomnieć jest fakt, że w bezpośrednim sąsiedztwie grunwaldzkich pól znajduje się Dylewska Góra, będąca najwyższym szczytem Mazur.

 • IV Etap – Grunwald- Ostróda (40 km)

  W Ostródzie znajduje się wiele zabytków. Charakterystyczna dla miasta jest gotycka zabudowa, której początki powstania sięgają 1270 r., wyróżniająca je na tle pozostałych miast w Polsce. Miasto połączone jest kanałowym szlakiem wodnym z Elblągiem.

 • V Etap – Ostróda- Elbląg (70 km)

  Ten etap wiedzie między innymi przez Morąg. Warto na moment się tu zatrzymać by obejrzeć w tym mieście gotycki ratusz z 1444 r., jak również Pałac zbudowany w latach 1562-71 r. Kolejną atrakcją tego etapu podróży jest Pasłęk i znajdujący się tutaj zamek krzyżacki zbudowany ok. 1320 r.

 • VI Etap – Elbląg- Gdańsk (72 km)

  Jest to ostatni fragment trasy, na którym możemy podziwiać piękno pomorza i poczuć na skórze powietrze wypełnione morska bryzą.