info@mywebsite.com 800-2312-323

Jak przygotować się do wyjazdu?

 • Co warto zabrać

  Najważniejsze jest to aby zabrać jak najmniej rzeczy i starać się wybierać przedmioty o malej wadze. Gdy jedziemy większą grupą, warto rozdzielić część rzeczy pomiędzy uczestników wyjazdu – np. zestawy kluczy rowerowych, apteczka i części zamienne. Pakowanie jest trudną sztuką, zwłaszcza na początku, ale pamiętajmy, że 5 dni trasy to naprawdę nie dużo 🙂

  Z myślą o Was przygotowaliśmy poradnik dotyczący niezbędnych rzeczy na wyprawie rowerowej – możecie go pobrać tutaj

  Dla przykładu pokazujemy jak mało można zabrać wybierając się na trzy tygodnie do Indii

  https://www.youtube.com/watch?v=n-Gg28OB2NM

 • Fundusze

  Fundusze

  Trudno nam określić nam jaka kwota jest potrzebna aby dojechać do Gdańska, jest to sprawa bardzo indywidualna. My podczas takiej wyprawy wydajemy około 200 – 350 zł na osobę. W mniejszych miejscowościach restauracje i noclegi są o wiele tańsze. Zakup akcesoriów rowerowych tez nie jest już dziś tak dużym wydatkiem, przed zakupami w sklepie rowerowym lepiej wcześniej zorientować jakie są ceny bagażników, sakw itd w sklepach internetowych.

 • Jaki rower ?

  Jaki Rower ?

  Wiele osób mówi – mam za słaby rower na takie wyjazdy, często ta obawa nie jest niczym uzasadniona. Nie ma reguły która powie jaki rower się nadaje na taką wyprawę.

  My polecamy rowery miejskie z przerzutkami, trekingowe i mtb. Ważny jest dobry stan opon, sprawne hamulce i brak luzów przy elementach mechanicznych.
  Przed wyprawą dobrze jest poradzić się osoby która zna się na rowerach o radę.

  Należy unikać rowerów z supermarketów.

 • Kondycja i treningi

  Jak przed każdym wysiłkiem, przed wyjazdem rowerowym też dobrze jest się przygotować. Ważne jest to aby jazda sprawiała przyjemność. Wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu pokonywać dystanse, początkowo wystarczy 10 km później stopniowo zwiększając odległość do 60 km. Z czasem można dodać sakwy z obciążeniem i kontynuować rowerowe spacery. Proponujemy też kilka razy w wolny dzień przejechać 70-80 km, na taką wycieczkę dobrze zostawić sobie więcej czasu aby na spokojnie przejechać dystans. Na wyprawie czasu mamy jeszcze więcej więc pokonanie dużego dystansu często okazuje się łatwiejsze.

  Gdy obawiacie się o zdrowie, lub mieliście jakieś problemy zdrowotne, dobrze taki wyjazd skonsultować z lekarzem, jednak zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań

 • Ubezpieczenie i bezpieczeństwo

  Przed wyjazdem można wykupić specjalne rowerowe ubezpieczenie, wraz z ubezpieczeniem roweru i bagażu. Pamiętajcie też, żeby zabrać apteczkę, kamizelki odblaskowe i kaski, ważna jest też łączność pomiędzy uczestnikami naładowany telefon i spisane numery telefonów do uczestników wyjazdu.

 • Bilety

  Gdy wybieracie się w podróż w sezonie wakacyjnym mogą pojawić się problemy z przewozem rowerów, dlatego wcześniej dobre jest zarezerwować bilety powrotne z miejscami rowerowymi. Oprócz PKP rowery przewozi kilku przewoźników autobusowych. Zakup biletu po dotarciu na miejsce może okazać się bardzo utrudniony.

 • Sprzęt

  Jeżeli jedziecie po raz pierwszy można próbować pożyczyć sprzęt od znajomych, ale takie rzeczy jak bagażnik i proste sakwy przydają się też w mieście więc można sprawić sobie własne. Przy zakupie kierujcie się ich odpornością na deszcz, bo nie ma nic gorszego niż brak suchych ubrań.
  Pamiętajcie! kupujemy tylko to co niezbędne